Přijímáme objednávky na rok 2024

Velké slevy pro větší skupiny na 3 a více dní až 15%.

Objednat

Přijímáme objednávky na rok 2024

Velké slevy pro větší skupiny na 3 a více dní až 15%.

Objednat

Dvoudenní Výlety, které jsou vhodné při použití nejméně dvou osobních aut.

Kratší verze, při nedostatku vody nebo pro rodiny s dětmi.

1. Plzeň – Planá (26 km)

Startujete ještě na Mži, kde se po soutoku s Radbuzou rodí Berounka. Člověk by na první pohled myslel, že pojede městkou zástavbou a regulovanými břehy, ale opak je pravdou. Po chvilce již projíždíte hezkou krajinou a řeka tu mírně proudí.

1. Sjezd Berounky z Plzně – k Dolanskému mostu.
2. Sjezd Berounky od Dolanského mostu – do Plané.

Jak se dostanete na start.

Pokud využijete noc před tím ubytování na tábořišti u Dolanského mostu, nemusíte další den stavět opět stany a táboříte dvě noci na jednom místě. V tom případě se přesunete auty do Plzně k městskému stadionu, za kterým, hned pod jezem, je slušné místo na skládání lodí a nastoupení do lodi. Dají se zde nechat i zaparkovaná auta. To se dá absolvovat i vlakem, ale strávíte dost času na cestách, jak pěšky na nádraží v Chrástu u Plzně, tak i z nádraží v Plzni k městskému stadionu. Jdete-li auty, vyvezete se nahoru, potom je auta vrátí zpět do kempu a jedno z nich musí odvést řidiče zpět namísto startu. Pendlování na zhruba 45 minut.

Jídlo a občerstvení po trase

Nakonec toto tábořiště patří svými službami i prostředím mezi nejlepší na Berounce. Máte zde zajištěno stravování jak na snídaně, tak i na večeře. Po cestě z Plzně k tábořišti U dolanského mostu není žádné občerstvení a žijete z vlastních zásob. Druhý den, je možno se po cestě občerstvit v Nadrybech. Máte-li auta, není problém udělat potřebné nákupy v nedalekém Chrástu u Plzně.

Rady pro sjezd Berounky

Nastupujete pod jezem na Mži, první den vás čekají tři jezy, pokud počítáme i poslední rozvalený u Dolanského mostu, který je již volně průjezdný, jen s opatrností na trčící zbytky jezu z vody. Při vyšším stavu může být zejména pod jezem na Mži nebezpečný válec je potřeba nastupovat v dostatečné vzdálenosti od jezu, podobně to může být i na druhém jezu Plzeň-Bílá Hora. Ale za ideálních podmínek můžete mít i štěstí a jezy mohou být pro vás sjízdné. Druhý den do Plané vás opět čekají tři jezy. První jez je rozvalený, takřka jej nepoznáte.  Další dva jezy musíte pozorně předem prohlédnout a sjezd řešit podle stavu vody.

2. Dolanský most – Liblín (21 km)

Začátek sjezdu Berounky na tábořišti U Dolanského mostu je snad nejrozšířenější. Na tomto místě můžete startovat sjezd Berounky na dva až i pětidenní sjezdy. V našem případe se jedná o nenáročný sjezd na dva dny.

1. Sjezd Berounky od Dolanského mostu do Plané.
2. Sjezd Berounky z Plané na Zvíkovec.

Jak se dostanete na start.

Většinou doporučujeme spát dva dny v jednom kempu. V tomto případě však tábořiště v Plané patři mezi menší a méně vybavená tábořiště a je na zváženou, zdali zde spát dvě noci nebo přespat v na tábořišti U Dolanského mostu a v Plané spát jen jednu noc. Od toho se odvíjí vše putování na start. V druhém případě si jen převezete auta do Plané, v tom případě doporučujeme zabrat si místo na tábořišti a postavit si i stany.

Jídlo a občerstvení po trase

Na Berounce se situace rok od roku lepší i s jídlem, přesto na horním toku jsou možnosti stravování omezené. Posilníte se v na tábořišti U Dolanského mostu, zde většinou mají ve výběru smažená jídla nebo rychlé občerstvení. Občerstvit se dá při zastávce v Nadrybech, jsou tam dvě tábořiště a na obou mají občerstvení. Druhý den opět je možno počítat pouze s rychlým občerstvením a omezený sortiment jídla mají až na tábořišti na Kobylce.

Rady pro sjezd Berounky

Po cestě do Plané vás čekají dva jezy.  Zejména jez Darová je při vyšší vodě značně nebezpečný. Druhý den vás čekají jezy tři, nejsou v dobrém stavu a rozhodnout se pro jejich sjezd může pouze zkušený vodák, za optimálního stavu vody. Zejména pak jez Libštejnský mlýn.

3. Liblín – Zvíkovec (21 km)

Liblín leží v malebném údolí Berounky, z levé strany zde do Berounky přitéká říčka Střela. První den sjezdu se nezapomeňte zastavit na zřícenině hradu Krašov, ze které jsou překrásné výhledy na zalesněné údolí Berounky.

1. Sjezd Berounky z Liblína do Údolí Mloků.
2. Sjezd Berounky z Údolí Mloků na Zvíkovec.

Jak se dostanete na start.

U většiny víkendových sjezdů se vyplatí spát na tábořišti, na které dojedete po prvním dni sjezdu. Ráno vyjet auty do Liblína, lepší je nastupovat na tábořišti Kobylka, které má lepší zázemí pro občerstvení na začátku sjezdu. Jinak než auty, se zde přepravovat nedá.  Nezbývá nic jiného, než vyvést účastníky auty do Liblína a vrátit se s auty do kempu a jednou auto opět vyveze řidiče na start.  Řeka se zde dost kroutí a toto pendlování trvá téměř hodinu, naštěstí v Liblíně se dá čekání zpříjemnit občerstvením v kempu.

Jídlo a občerstvení po trase

Na tábořišti v Údolí Mloků vaří, proto zde nebudete mít potíže s občerstvením, mívají zde i vařené hotovky. V Liblíně na Kobylce zde mají polévky a nějaké rychlé občerstvení. Po trase se můžete zastavit na občerstvení na Rybárně a druhý den U Potůčků. V cíli na Zvíkovci v kempu U Varských opět vaří a dá se zde po dojezdu najít.

Rady pro sjezd Berounky

První den vás čekají dva jezy, které většinou bývají sjízdné. První v zatáčce za Liblínem, druhý pod hradem Krašov.   Ve všech případech je dobře prohlédněte předem, zejména při vyšších stavech se podmínky na jezech prudce mění a mohu zde být nebezpečné nástrahy. Druhý den vás čeká jeden jez u Lejskova mlýna a druhý na Zvíkovci již nesjíždíte. Před tímto jezem na levém břehu v kempu končíte.

4. Zvíkovec – Roztoky (19 km)

Toto údolí Berounky je plné různých přírodních zajímavostí. Dočtete se například o Čertově skále, mohutné skále tvořené starohorními polštářovými lávami, nedaleko jsou hojně navštěvovaná Skryjská jezírka, Kněžská skála, zbytky obranných valů pod názvem Propadený zámek a další.

1. Sjezd Berounky ze Zvíkovce do Skryjí.
2. Sjezd ze Skryjí do Roztok u Křivoklátu.

Jak se dostanete na start.

V tomto případě doporučujeme nocovat obě noci na menším, ale příjemném tábořišti ve Skryjích a až ráno se přesunout na Zvíkovec auty. V těchto místech to je po řece kousek, ale auto se to objíždí po úzkých silničkách. Jistě s tím strávíte skoro hodinu, než vyvezete vaše posádky na Zvíkovec a auta s řidiči se vrátí zpět na tábořiště.

Jídlo a občerstvení po trase

Na tábořišti ve Skryjích je občerstvení a malý krámek, který vás bude zásobit nejzákladnějšími potravinami a rychlým občerstvením. Můžete zajít procházkou do vesnice, kde jsou dvě restaurace, které vaří. Můžete se i občerstvit na Zvíkovci, kde v kempu U Varských vaří. První den na trase se nedá počítat s občerstvením. Druhý den je v polovině trasy na levé straně restaurace U Rozvědčíka. Musíte dát pozor, aby jste toto místo nepřejeli, protože samotná stavba není vidět od řeky. Zastavit na občerstvení se dá také na tábořišti Branov. Řadu možností vám poskytnou i kempy Višňová I a II, Višňová Hájek nebo U přívozu. Je však na zvážení, nebude-li pro vás výhodnější již popojet o cca 1 km dále a využít hojně navštěvované restaurace U Jezzu, kde vaše cesta končí. 

Rady pro sjezd Berounky

Nastupujete pod jezem ve Zvíkovci a na cestě máte první den dva jezy. U Kočkova mlýna je to rozvalený jez, který se dá po prohlídce většinou sjíždět. Jez v Čilé je nebezpečný a sjet se dá jen za určitých okolností a při vysokém stavu je životu nebezpečný.

Prodloužená veze, při středním a vyšším průtoku nebo pro sportovně zdatné vodáky.

V případech, kdy víte že je střední nebo vyšší stav vody, doporučujeme použit prodloužené klasické trasy na Berounce, s denními úseky cca 20 km. Při nízkých stavech toto doporučujeme pouze pro sportovně zdatnější vodáky, protože zejména 24 km z Liblína na Zvíkovec pojede při minimálních stavech 6 a více hodin.

1. Chrást – Zvíkovec (43 km)

1. Sjezd Berounky od Dolanského mostu do Liblína.
2. Sjezd z Liblína na Zvíkovec.

2. Liblín – Roztoky u Křivoklátu (40 km)

1. Sjezd Berounky z Liblína na Zvíkovec (20 km).
2. Sjezd ze Zvíkovce do Roztok u Křivoklátu /18,5 km).

Tipy na výlety: po cestě je možné si prohlédnou zříceninu hradu Krašov, Týřov a navštívit známou hospodu u Rozvědčíka či muzeum Oty Pavla.